Priştine Eğtim Müşavirliği

Eğitim Müşavirimiz Şerafettin TURAN, Bölgesel Kalkınma Bakanı Sayın Fikrim Damka ile Eğitim Bakanı Yardımcısını ziyaret etti.

Eğitim Müşavirimiz Şerafettin TURAN, Bölgesel Kalkınma Bakanı Sayın Fikrim Damka ile Eğitim Bakanı Yardımcısını ziyaret etti.

 

Kosova Bölgesel Kalkınma Bakanı ve Kosova Demokratik Türk Partisi Genel Başkanı Fikrim Damka, T.C. Eğitim Müşaviri Şerafettin Turan ile birlikte Kosova Cumhuriyeti Eğitim, Bilim, Teknoloji ve İnovasyon Bakan Yardımcısı Dukagjin Pupovci ve eğitim bakanlığında topluluklardan sorumlu Nazan Safçı ile görüşme gerçekleştirdi.

 

Görüşme kapsamında Türkiye Cumhuriyeti ve Kosova Cumhuriyeti arasında eğitim alanında işbirliği anlaşmasının tamamlanması ve imzalanması, Kosova Eğitim Bakanlığı tarafından Türkçe eğitim için çevirileri yapılan kitapların Türkçe tercümelerinin düzeltilmesi konusunda çalışmaların yapılması ve yeniden basıma verilmesi, Kosova Eğitim, Bilim, Teknoloji ve İnovasyon Bakanlığı bünyesinde Türkçe masasının kurulması, konuşulan konular arasındaydı.

Bakan Yardımcısı Pupovci görüşülen taleplerin takipçisi olacağını teyit ederken, Türkiye Cumhuriyeti'nin Kosova'da eğitime sunmuş olduğu desteklerden dolayı bir kez daha teşekkürlerini iletti.

 

14-02-2022

 

Adres Rr. İmzot Nike Prela Nr 1/3 Ulpiane Prishtine, KOSOVA - 00 383 38 55 44 86

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.