Priştine Eğtim Müşavirliği

İstiklal Marşı Özel Sayısı Gazete Tasarımı Yarışması

MEB Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü tarafından "12 Mart İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü" etkinlikleri kapsamında "İstiklal Marşı Özel Sayısı Gazete Tasarımı Yarışması" düzenlenecektir.
İstiklal Marşı Özel Sayısı Gazete Tasarımı Yarışması

Bu yıl 101. yılı kutlanacak olan "12 Mart İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü" etkinlikleri kapsamında yurt dışında yaşayan çocuklarımıza İstiklal Marşı'nın hangi şartlarda yazıldığını ve yaşanan zorlukları fark ettirmek, Cumhuriyetimizin kurulduğu yıllara olan ilgi ve merakı artırmak, İstiklal Marşı'nın kabulü sırasında yaşanan coşkuyu ve millet olmanın gururunu hissettirmek, milli tarih bilinci oluşumuna katkı sağlamak, vatan şairimiz Mehmet Akif Ersoy'u tanımak, Türkçe ve Türk Kültürünü tanıtmak ve yaymak amacıyla "İstiklal Marşı Özel Sayısı Gazete Tasarımı Yarışması" düzenlenecektir.

 

7-11 ve 12-17 yaş arası çocuklar olmak üzere iki yaş grubunda gerçekleştirilecek yarışmaya çocuklarımız, 14 Şubat - 6 Mart 2022 tarihleri arasında https://abdigm.meb.gov.tr/yarismalar/ adresindeki başvuru formunu doldurup, şartname ekinde yer alan şablon ya da kendilerinin araştırıp bulacakları farklı bir şablon ile hazırladıkları gazete tasarımlarını .jpeg formatında sisteme yükleyerek katılabileceklerdir.

 

https://abdigm.meb.gov.tr/www/istiklal-marsi-ozel-sayisi-gazete-tasarimi-yarismasi/icerik/1696 

Adres Rr. İmzot Nike Prela Nr 1/3 Ulpiane Prishtine, KOSOVA - 00 383 38 55 44 86

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.