Priştine Eğtim Müşavirliği

LÜTFEN ÖĞRENCİ DOSYANIZI AÇTIRINIZ!

LÜTFEN ÖĞRENCİ DOSYANIZI AÇTIRINIZ!

LÜTFEN ÖĞRENCİ DOSYANIZI AÇTIRINIZ!

 

 1 Mart 2020 Tarih ve 31055

Sayılı Resmî Gazete'de yayınlanan

"TÜRK ÖĞRENCİLERİN YABANCI ÜLKELERDE

ÖĞRENİMLERİ HAKKINDA YÖNETMELİK" 7.Madde 5. Fıkrası gereği Kosova'da eğitim öğretim gören Öğrencilerimizin ileride mağdur olmamaları için (Çifte vatandaş, kız, erkek ayrımı yapılmadan) Büyükelçilik (Eğitim Müşavirliği) ve Başkonsolosluklarımızda "ÖĞRENCİ DOSYASI" açtırması gerekmektedir.

Yine aynı Yönetmeliğin 7.Madde 6. Fıkrası gereği gereği;

Büyükelçilik (Eğitim Müşavirliği) ve Başkonsolosluklarımızda "ÖĞRENCİ DOSYASI" açtırmayan ve her yıl öğrenci belgesi getirmeyen (İki yıl üst üste Öğrenci Belgesi getirmeyen kişilerin öğrenci dosyası otomatik kapatılır)kişilere Öğrencilikle ilgili hiçbir belge DÜZENLENMEYECEK ve TASDİK edilmeyecektir.

*Öğrenci dosyası açmak için gerekli belgeler:

http://pristine.meb.gov.tr/özelöğrenci/öğrencidosyasıaçma 'ya tıklayarak bilgi alabilirsiniz.

* 1 Mart 2020 Tarih ve 31055

Sayılı Resmî Gazete'de yayınlanan

"TÜRK ÖĞRENCİLERİN YABANCI ÜLKELERDE

ÖĞRENİMLERİ HAKKINDA YÖNETMELİK" 

"MADDE 4-

Ö) Özel öğrenci: Yurt dışında öğrenimleri süresince her türlü masraflarını, kendi imkânları ile karşılayan ya da öğrenim gördükleri yükseköğretim kurumu veya özel kurum ve kuruluşlar tarafından karşılanan öğrenciyi,

Belge düzenleme, öğrencilik tanıma ve dosya açtırma

MADDE 7 ?

(5) Özel öğrencilik statüsünün tanınmasına ilişkin usul ve esaslar Bakanlıkça belirlenir. Özel öğrenci tanıma belgesi düzenlenmesi ve özel öğrencilerle ilgili diğer tüm iş ve işlemler yurt dışı temsilciliklerince yürütülür. Özel öğrenciliği tanınanlara yurt dışı temsilciliklerince birer özel ÖĞRENCİ DOSYASI açılır ve bu öğrencilerin tüm iş ve işlemleri bu dosya üzerinden yürütülür.

(6) Öğrenimlerine devam ettiklerini belgelendiremeyen öğrencilere ve özel öğrencilere yurt dışı temsilciliklerince herhangi bir öğrenci belgesi düzenlenmez."

Tüm öğrencilerimize önemle duyurulur.

 

T.C. Priştine Büyükelçiliği

Eğitim Müşavirliği

Adres Rr. İmzot Nike Prela Nr 1/3 Ulpiane Prishtine, KOSOVA - 00 383 38 55 44 86

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.